Darmowa dostawa od 100 zł!
*dotyczy tylko przedpłaty

infolinia czynna od pon. do pt. od godz. 8:00 - 16:00

Elektryczne tostery i opiekacze

( ilość produktów: 31 )
12
12

Jak wyobrażacie sobie najbardziej Amerykańskie śniadanie? Dla nas są to tosty z dżemem lub masłem orzechowym. Opiekacz do tostów występuje w niemal każdym Amerykańskim filmie, dlatego też często możemy spotkać je w pubach i barach. Dlaczego Polacy tak pokochali tosty? Ponieważ jest to szybki posiłek, który oprócz walorów estetycznych pozwala na dodanie szerokiej gamy produktów do niepozornych dwóch kromek chleba. Co tak naprawdę możemy przygotować w opiekaczu do tostów? Jedyne co nas ogranicza to smak i wyobraźnia, tosty z mozzarellą, tosty z pieczarkami i serem, tosty z szynką lub ekstrawaganckie wersje wegetariańskie lub z owocami morza.

Czy w domu potrzebny jest profesjonalny opiekacz do kanapek? Oczywiście, że nie. Profesjonalny opiekacz do kanapek potrafi kosztować ogromne pieniądze, jednak dla użytku domowego jego mniejsza i tańsza wersja sprawi się idealnie. Możliwości ustawienia temperatury z wyświetlaczem cyfrowym lub poziom wypieczenia to cechy które możemy spotkać bardzo często na coraz większej ilości modeli. Lecz dopiero w tych najdroższych istnieją nawet takie opcje jak opieczenie danej grafiki na toście!

Opiekacz do grzanek jest często nazywany zamiennie jako toster, nie ma w tym żadnego błędu, ponieważ oba mają taką samą zasadę działania a różni je tylko nazwa. Jednak toster elektryczny występuje w różnych wariacjach.

Toster zamykany bardzo często wyposażony jest w zamienne płyty grzewcze, możliwość ich wyjmowania nie tylko ułatwia czyszczenie, ale również pozwala na wykorzystanie opiekacza jako sprzętu kilka w jednym. Wykorzystując kratową płytę możemy przygotować gofry, zaokrągloną do przygotowania wafli lub w niektórych modelach nawet do przygotowywania naleśników lub pancakeów.

Co zatem sprawia, że te sprzęty są tak pożądane? Na pewno jest to porównanie ceny do jakości i trwałości. Ceny tosterów potrafią oscylować w granicach od 200 do nawet 500zł i więcej, jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie zawsze więcej oznacza lepiej. Decydując się na opiekacz należy zwrócić uwagę na kilka cech.

Jedną z najważniejszych jest oczywiście rozmiar. Jeśli posiadamy w domu kilku głodomorów powinniśmy zaopatrzyć się w toster o powierzchni grzania od 2 miejsc w górę. Spotykane są opiekacze na 4 lub nawet 6 tostów! Jednak na kawalera lub samotnego studenta lub studentki w zupełności wystarczy taki na 1 lub 2 tosty.

Kolejnym aspektem jest moc. Zdecydowanie im większa moc tym mocniej będzie mógł grzać nasz toster, przy większych urządzeniach wyjściowa moc będzie większa, jednak zawsze powinniśmy zwrócić uwagę, czy toster nie będzie jej pobierał za mało. Mała moc oznacza powolne robienie tostów.

Inną cechą jest materiał, pomimo tego, że praktycznie we wszystkich modelach płyty są pokryte teflonem, to wykonanie obudowy też ma znaczenie. To czy toster posiada rączkę nienagrzewającą się przełoży się na bezpieczeństwo użytkownika, dzięki czemu nawet nieco starsze dzieci będą mogły bezpiecznie korzystać z urządzenia (Należy pamiętać, że nasze pociechy powinny wcześniej przejść kurs przygotowawczy dla ich bezpieczeństwa). Ceramiczne lub plastikowe wykonanie będzie różniło się nie tylko trwałością, ale również wagą, przez co nie zawsze zabranie tostera będzie dla nas wygodne.

Czy toster będzie wykorzystywany po zakupie? Bardzo często korzystamy z zakupionych sprzętów sporadycznie, dlatego też powinniśmy zastanowić się nad zakupem dwa razy. Jednak możemy zapewnić, że dobrze przygotowywane tosty z dobrych składników na pewno nie wprowadzą rutyny do kuchni, a na stołach pojawią się więcej razy niż tylko parę po zakupie.

 

pixelpixelpixelpixel